Uudised

Koolitus noorsootöötajatele "Social Entrepreneurship Training 2" Uzanas, Bulgaarias

14.09.18

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse IT ja multimeediumi eriala õpetaja Aleksandra Leštšuk osales väliskoolituses „Social Entrepreneurship Training 2“ mis toimus Erasmus+ programmi raames Uzanas, Bulgaarias vahemikul 04.09.- 12.09.2018.

Projekti peamiseks eesmärgiks olitutvustada sotsiaalse ettevõtluse teooriaga ja paremate praktikatega välismaal läbi noorukite kaasamist, äritegevuse loomist ja arendamist erimeetodite kaudu erinevate sotsiaalsete probleemide lahendamiseks. Koolitusel osalejana oli tähtis ka esitleda kutsekooli, leida uusi partnereid välismaal.

See oli väge põnev ja dünaamiline väljakutse. Projekti raames ei olnud vanuse piirangut ja kokku osalesid 33 inimest 11 erinevatest riikidest ning 3 koolitajat. Koolituse käigus meie tutvustasime sotsiaalse ettevõtluse taustaga, provisime luua sotsiaalse ettevõtte ärimudelit, koostasime äriplaani rahvusvahelises rühmades ja esitlesime neid hiljem.  Enamasti koolituse käigus oli kasutatud mitteformaalsed meetodid osalejate tutvustamiseks ja projekti teemade katmiseks - erinevad mängud ja rühmatööd, projektipõhine õpe. Omistatud teadmisi ja oskusi saab täiuslikult rakendada õppetöös ja huvitatud kolleegidega jagada.

Õppetöö toimus Uzana PrimaS hoteli konverentsis kuid meil oli võimalus ka nautida loodust, teha sportimist. Projekt võimaldas ka tutvustada paremini iga riigi kultuuriga ning õppida keeli. Kultuuriõhtu raames Eesti esitlesimel kõik osalejad mainisid, et meie riik on maisete ja elamusi täis, mis oli nende jaoks suurüllatus.

Ühel päeval käisime ka Gabrovo linnas, tutvustasime Satiiri ja Huumori muuseumiga ning vabaõhumuuseumiga "Etna".

Rohkem infot projekti veebist https://setbycet2.wordpress.com/2018/08/17/the-project/

Käesoleva projekti raames on loodud head suhted Riia Turismi loomemajanduse Tehnikumiga ja teiste mitteformaalsete organisatsioonidega välismaal.

Oma poolt olen väga tänulik väärtuslikute ja positiivsete kogemuste ja emotsioonide eest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele ja CET Platform Bulgaria organisatsioonile ning kõigile osalejatele!

 

Aleksandra Leštšuk

IT ja multimeediumi õpetaja