Leonardo da Vinci, "Smart hands & open minds 2"

„Õpilaste loomisvõime ja erialaste oskuste arendamine välismaal eriprogrammide kaudu. Teine periood“

Smart hands & open minds 2
22-3.2/451
01.09.2010 - 01.08.2011

Projekt on mõeldud Narva Kutseõppekeskuse tehnikaerialade õpilastele. Projekti põhieesmärgid on õpilaste isikliku arengu edendamine, loominguvõime ja erialaste oskuste arendamine kvaliteetselt korraldatud praktika abil. Projekti raames korraldatakse neli välispraktikat:
Oktoober, Utena Regional Vocational Training Centre, Leedu. Osalejad: 6 autotehniku eriala III kursuse õpilast.
Märts - Aprill 2011, Sisli Technical and Vocational High School, Türgi. Osalejad: 4 autotehniku eriala III kursuse õpilast ja 4 mehhatrooniku eriala II kursuse õpilast.
Mai - juuni 2011, Concorde International, Suurbritannia. Osalejad: 6 veokorralduse eriala I kursuse õpilast.
Mai - juuni 2011, Intercambio Training UG, Saksamaa. Osalejad: 2 mehhatrooniku eriala II kursuse õpilast ja 2 APJ metallilõikepinkide operaatori eriala II kursuse õpilast.

Esimene praktika toimus ajavahemikult 03.10. – 23.10.2010. Välispraktikale võisid kandideerida 3PAL õpperühma õpilased. Kandideerimiseks esitasid õpilased avalduse, motivatsioonikirja ja CV inglise või saksa keeles Europassi CV vormis. Esialgne valik toimus esitatud dokumentide alusel 09.09.2010.a ja seejärel oli vestlus. Õpilaste valikul arvestati nende suhtumist töösse, edukust õppetöös, initsiatiivi, suhtlemisoskusi ja õpivalmidust. Samuti oli tähtis potentsiaalse osaleja tervislik seisund. Väljavalitud osalejad: Andrei Karavaškin, Artur Dubov, Deniss Uvarov, Kirill Kalinnikov, Roman Pahhomov, Viktor Prigodin. Õpilased olid suunatud ettevalmistusele (inglise keele kursus keeltekoolis Likool, kultuuriline ja praktiline ettevalmistus). Välispraktika põhiteemadeks olid:
- praktika kooli töökodades (teemad: mootor, materjalid, tehniline mõõtmine, jõuülekanne) 
- praktika kooli töökodades (teemad: kliendi nõustamine, elektriseadised ja mugavussüsteemid)
- praktika kooli partnerettevõtetes (teemad: autode hooldus ja remondisüsteem, autokere sisustuse osandamise koostamine, hüdropidurid, autodiagnoostika

Õpilaste mälestused: Tänu Leonardo da Vinci projektile „Smart hands & open minds“ me läbisime praktikat Leedus, Utena linnas. See oli väga huvitav ja kasulik. Utena on väike linn, kus kõik elanikud teavad üksteist. Seoses sellega varsti sattusime me tähelepanu keskpunktisse, suhtlesime kohalikke inimestega ja õppisime leedu keelt. Meie praktika algas Utena Kutseõppekeskuses, kus oli väga sõbralik vastuvõtt. Vaatamata sellele, et autoremondi töökoda ei ole väga suur, meile meeldis, et siin on võimalik remonteerida erinevaid autosid. See kogemus on väga tähtis tuleviku meistri jaoks. Kaks nädalat töötasime me autosalongides ja teenindustes. Mälestuses on mitmesugused tööd, arvutidiagnoostika läbiviimine, erinevate auto markide remont, suhtlemine meistritega. Kindlasti meie töö vaheldas puhkusega. Vabal ajal külastasime me muuseume, kirikuid, Trakai lossi, tegelesime kartinkuga. Väga suure mulje jäi Vilnius Autotehnika Kutseõppekeskuse külastamine, kus õpib kuskil 700 õpilast. Meile meeldis praktika, õppisime palju Leedust, kaalusime töö välismaal positiivseid ja negatiivseid külge.
Õpilaste blog Internetis

Teine praktika toimus ajavahemikult 20.02. – 12.03.2011. Välispraktikale võisid kandideerida 3PAL õpperühma  ja 2PMH  õpperühma õpilased. Kandideerimiseks esitasid õpilased avalduse, motivatsioonikirja ja CV inglise või saksa keeles Europassi CV vormis. Esialgne valik toimus esitatud dokumentide alusel  ja seejärel oli vestlus. Õpilaste valikul arvestati nende suhtumist töösse, edukust õppetöös, initsiatiivi, suhtlemisoskusi ja õpivalmidust. Samuti oli tähtis potentsiaalse osaleja tervislik seisund. Väljavalitud osalejad: Maksim Eidemiller, Aleksei Mihhailov, Rudolf Žuravljov, Aleksei Ivanov, Vadim Kharlamov, Sergei Tinus, Sergei Semjonov, Dmitri Brodnev. Õpilased olid suunatud ettevalmistusele (inglise keele kursus keeltekoolis Likool, kultuuriline ja praktiline ettevalmistus). Välispraktika põhiteemadeks olid:
- praktika Mercedes-Benz tehase töökodades (teemad: mootor, materjalid, tehniline mõõtmine, jõuülekanne, elektroonilised seadmed) 
- praktika töökodades (teemad: kliendi nõustamine, elektriseadised ja mugavussüsteemid)
- praktika kooli partnerettevõtetes (teemad: autode hooldus ja remondisüsteem, autokere sisustuse osandamise koostamine, hüdropidurid, autodiagnoostika)
Õpilaste mälestused saab leida õpilaste blogis Internetis

Kolmas praktika toimus ajavahemikul 15.05.–12.06.2011. Välispraktikale võisid kandideerida 1KVK õpperühma  õpilased. Kandideerimiseks esitasid õpilased avalduse, motivatsioonikirja ja CV inglise keeles Europassi CV vormis. Esialgne valik toimus esitatud dokumentide alusel  ja seejärel oli vestlus. Õpilaste valikul arvestati nende suhtumist töösse, edukust õppetöös, initsiatiivi, suhtlemisoskusi ja õpivalmidust. Samuti oli tähtis potentsiaalse osaleja tervislik seisund. Väljavalitud osalejad: Aleksejeva Darja, Tolstopyatova Svetlana, Jakovleva Jekaterina, Korabljova Julia, Sokko Arina, Gudkova Anna. Õpilased olid suunatud ettevalmistusele (inglise keele kursus keeltekoolis Likool, kultuuriline ja praktiline ettevalmistus) ja osalesid täiendavalt keeltekoolitusel välismaal. Välispraktika toimus logistika ettevõtetes Doveris.
Õpilaste ajaveeb

Neljas praktika toimus ajavahemikul 22.05.–19.06.2011. Välispraktikale võisid kandideerida 2KAO õpperühma  õpilased. Kandideerimiseks esitasid õpilased avalduse, motivatsioonikirja ja CV inglise või saksa keeles Europassi CV vormis. Esialgne valik toimus esitatud dokumentide alusel  ja seejärel oli vestlus. Õpilaste valikul arvestati nende suhtumist töösse, edukust õppetöös, initsiatiivi, suhtlemisoskusi ja õpivalmidust. Samuti oli tähtis potentsiaalse osaleja tervislik seisund. Väljavalitud osalejad: Maksim Gurõljov ja Aleksandr Tihhomirov. Õpilased olid suunatud ettevalmistusele (erialane saksa keele kursus keeltekoolis Likool, kultuuriline ja praktiline ettevalmistus) ja osalesid täiendavalt keeltekoolitusel välismaal. Välispraktika toimus  ettevõttes Augsburgis.
Õpilaste ajaveeb